terug

Woensdag 28 april 2004

 

DE ZESDE KLAS AAN HET WERK

 

We kregen een leuke opdracht onder de paasvakantie. We moesten een drie-dimensioneel werkje in elkaar steken van geschiedenis, aardrijkskunde of natuur. Het mocht 25 cm op 10 cm op 4 cm of minder.

Vooral de vulkanen maakten veel indruk. Er was er zelfs één die vuur spuwde. Ook waren er katapulten van kurk of hout.

 

Kleren en mijnen uit de geschiedenis waren er natuurlijk ook. Drie dingen van natuurkennis waren er ook.

 

Joke, Lenaïk, Jennifer.

 

 

De zesde-klassers deden hun inspiratie op aan "creatieve creaties". De opdracht was om een drie-dimensioneel werkje te maken met als onderwerp "natuur, geschiedenis of aardrijkskunde".

Vulkanen vielen erg in de smaak. Er waren maar liefst drie vulkanen bij, alsjeblieft.

Er was er zelfs één bij die kon vuurspuwen.

Een blijde en katapult waren zeker niet overbodig. Met een 15-eeuwse modepop kon het niet meer stuk. Natuurlijk mogen we de tweemaster niet vergeten.

Met als onderwerp natuurkennis troffen we een vogelnestje en een rups + vlinder aan. Maar ook een recyclage-fotokadertje. We vergeten natuurlijk niet de mijngang met als onderwerp "geschiedenis in de industriële revolutie". En als laatste hoogtepunt... de schatkamer van een piramide.

Zo, we zijn klaar. Dat was het. Dit waren de kunstige kunstjes.


Groetjes Fabio, Joyce en Christine.

 

  

 

Werken rond W.O.

 

Schip ahoy! (tweemaster van Dieter)

Dieter heeft een tweemaster gemaakt: ik heb een doorgesneden weggooiflesje gebruikt. Ik heb ook het bootje vol plakband geplakt om het stevig te maken en dan heb ik het nog eens met plakband bedekt. Die plakband is gemaakt om op te verven. De bruine kleur heb ik gemaakt met wit, rood, zwart en geel.

 

Kraak, kraak, iee, iee (mijngang van Jasper)

Ik heb de mijngang van in de industriële revolutie gemaakt. Het materiaal was klei en tandenstokers. Er staan ook mijnwagentjes in. Die zijn ook van klei gemaakt.

 

Pas op! Boem! (De blijde van Stijn)

De blijde is een vernietigingswapen in de middeleeuwen. Ik heb hem gemaakt van twee plakken karton tegen elkaar. Ik heb een spijker gebruikt om alles bij elkaar te krijgen en superlijm. Ik heb alles geverfd. Ons mama hielp mij een beetje met het snijden van het karton en ze gaf tips.


Wat een werkjes (de klas)

Eigenlijk had iedereen wel mooie werkjes, maar we moesten ons gewoon per drie voorstellen.

 

Geschreven door Dieter, Jasper, Stijn

 

 

 

 

 

terug