
HOOFDSTUK 12
Contacten tussen de ouders en de school
1. Ouderbrieven worden meegegeven aan de oudste leerling van het gezin. Ze worden in de schoolagenda, in het heen- en weerschriftje of in de doos gestoken. Ouders die de brieven via e-mail wensen te ontvangen, geven hun e-mailadres door aan het secretariaat van de school. Je kunt ook steeds op www.schoolmetdebijbel.com terecht voor de ouderbrieven. Ze staan daar onder de rubriek “ouderbrieven”. Je moet wel eerst gebruikersnaam en wachtwoord invullen. Die krijg je op eenvoudige aanvraag. Mail daarvoor naar tonny.appermont@skynet.be

2. De schoolagenda dient tevens als persoonlijk communicatiemiddel. Dit werkt alleen als ouders de agenda dagelijks inkijken. De kleuterjuffen gebruiken een heen- en weerschriftje of een doos. Ook dit wordt regelmatig door de ouders ingekeken. Afhankelijk van de klas wordt gevraagd om de agenda dagelijks of wekelijks te ondertekenen.

3. Ingeval van vragen, opmerkingen, klachten of problemen kunnen de ouders terecht bij de leerkracht of de directeur. Zij kunnen bellen, mailen, schrijven, een afspraak maken, komen praten, maar nooit tijdens de les. Indien de situatie het vereist, kan de leerkracht een huisbezoek doen. In eerste instantie zullen de ouders bij problemen de desbetreffende leerkracht opzoeken. Wanneer dit contact geen bevredigend resultaat oplevert, kunnen zij de directeur aanspreken. Indien ook dat niet voldoet, kunnen zij het schoolbestuur raadplegen.

4. De school richt jaarlijks oudercontacten in: bij de aanvang van het schooljaar (een informatie- en kennismakingsavond), eind oktober, vóór de kerstvakantie, vóór de paasvakantie en vóór de zomervakantie. Zij richt een bijzondere ouderavond in voor de ouders van kleuters uit de derde kleuterklas in verband met de overstap naar het eerste leerjaar. Verder is er ook een bijzondere ouderavond voor ouders van het zesde leerjaar in verband met de overstap naar het middelbaar onderwijs.

5. De school betracht een zo groot mogelijke integratie van de ouders in het schoolgebeuren: begeleiding bij leeruitstappen, leesmoeders, handwerkmoeders, bakmoeders, zwemvaders, klusjesmensen, hulp bij ICT… De school organiseert grootouderdagen, familiedagen, bidstonden, praatcafés.

6. De leerlingen van de lagere school krijgen jaarlijks vier rapporten, die uitgereikt worden op de dag van de oudercontacten of de dag daarna. Elk rapport bestaat uit twee delen: een leervakkenrapport en een attituderapport. In het attituderapport zit ook een zelfevaluatie. De school vermeldt op de rapporten de behaalde resultaten per leervak. Verder wordt er ook de mediaan vermeld. (Alle toetsresultaten worden in rekenkundige volgorde geplaatst. De middelste score is de mediaan). Alle resultaten op de rapporten zijn uitgedrukt op 10 of op 100. Bij elk rapport kan de leerkracht commentaar opschrijven. De rapporten worden getekend door de leerkracht, morgelijk ook door de directie (o.a. het eindrapport) en door de ouders.

7. Gescheiden ouders hebben, in normale omstandigheden, beiden informatierecht op de resultaten van hun kinderen en op wat er gebeurt op school. De schoolwebsite is een uitstekend middel om op de hoogte gehouden te worden. De resultaten kunnen worden opgevraagd bij de directie.